Lorska korkkasi uudet peliasut voitolla

Lorskan pojat korkkasivat seuran uudet peliasut hienolla voitolla Kaarinan Ura Basketin 06-joukkueesta. Sunnuntai-illan ottelu tuntui sopivan pojille oikein mainiosti ja Ura Basket kaatui lukemin 75 – 82.

Lorska sai alkuun kivan 10-21 eron heti pelin ensimmäisellä neljänneksellä, mutta Ura Basket kuroi eron umpeen todella tarkalla kolmen pisteen heittopelillä. Ensimmäisen erän jälkeen Ura Basket pussitti jopa 12 kolmen pisteen heittoja, kun Lorskan onnistuneet kolmosen heitot jäivät vain kahteen kappaleeseen.

Ura Basket kävi vielä 2 minuuttia ennen pelin loppumista tasapisteissä, mutta Lorskan loppurutistus ja tarkka pallonhallinta tuotti vielä tuon seitemän pisteen voiton.

Pisteet: Frans Fonsell 19p, Niilo Koivisto 17p, Vilho Välttilä 12p, Samu Kivinen 10p, Lauri Korkeakangas 8p, Nikolai Varjus 7p, Aatu Nikander 3p, Koobe Serlippens 2p, Johannes Kulmala 2p, Joona Salonen 2p, Oliver Härkönen 0p.

Kiitos kaikille seuran sponsoreille avusta uusien hienojen peliasujen hankkimiseen!