Tulokset: U16 49 — Vilpas 75

Tulos: tappio Sunnuntaina 24.3.2019 klo 19:30 @ Someron monitoimitalo 15-vuotiaat pojat, Robert Petersen Cup yhteistyössä LoKoKon kanssa Tapahtuma Facebookissa Otteluraportti   Lorskan pisteet: Koivikko Artturi: 14p Savo Jussa: 13p Kandén Oliver: 7p Nikander Kaapo: 7p Mäenpää Jesper: 4p Heinonen Roope: 2p Koivisto Lauri: 2p Nieminen Niko: 0p
More
Posted in U16

Tulokset: U16 79 — NaKo BC 46

Tulos: voitto Torstaina 14.3.2019 klo 19:00 @ Suopellon koulu, Naantali Läntinen II-divisioona Otteluraportti   Somerolaisten pisteet: Roope Heinonen: 25p Kaapo Nikander: 24p Eetu Joutsenneva: 12p Markus Klemola: 8p Niko Nieminen: 4p Ilari Heikkonen: 4p Jesper Mäenpää: 2p  
More
Posted in U16

Tulokset: U16 75 — WB-Pantterit 78

Tulos: tappio Sunnuntaina 10.3.2019 klo 14:20 @ Kallahden liikuntahalli (Merilahden peruskoulu), Helsinki 15-vuotiaat pojat, Robert Petersen Cup yhteistyössä LoKoKon kanssa Otteluraportti   Lorskan pisteet: Lauri Koivisto: 21p Jussa Savo: 21p Artturi Koivikko: 13p Kaapo Nikander: 12p Jesper Mäenpää: 5p Roope Heinonen: 3p Niko Nieminen: 0p  
More
Posted in U16

Tulokset: U16 56 — BC Sisu 64

Tulos: tappio Perjantaina 8.3.2019 klo 19:15 @ Someron monitoimitalo Läntinen II-divisioona Tapahtuma Facebookissa Otteluraportti   Somerolaisten pisteet: Roope Heinonen: 18p Kaapo Nikander: 11p Jesper Mäenpää: 10p Eetu Joutsenneva: 6p Nikolai Varjus: 5p Erton Bytyqi: 2p Niko Nieminen: 2p Frans Fonsell: 2p
More
Posted in U16

Tulokset: U16 79 — Ura Basket 43

Tulos: voitto Perjantaina 1.3.2019 klo 19:45 @ Loimaan liikuntahalli 15-vuotiaat pojat, Robert Petersen Cup yhteistyössä LoKoKon kanssa Otteluraportti   Lorskan pisteet: Artturi Koivikko: 15p Jussa Savo: 15p Lauri Koivisto: 14p Jesper Mäenpää: 13p Kaapo Nikander: 13p Oliver Kandén: 7p Niko Nieminen: 2p  
More
Posted in U16

Tulokset: U16 47 — YMCA Tampere 51

Tulos: tappio Sunnuntaina 17.2.2019 klo 14:30 @ Namikan sali, Tampere Läntinen II-divisioona Otteluraportti   Somerolaisten pisteet: Kaapo Nikander: 30p Roope Heinonen: 8p Markus Klemola: 3p Erton Bytyqi: 2p Jesper Mäenpää: 2p Ilari Heikkonen: 2p Niko Nieminen: -  
More
Posted in U16

Tulokset: U16 67 — Puhu Juniorit 59

Tulos: voitto Sunnuntaina 3.2.2019 klo 12:00 @ Martinlaakson koulu, Vantaa 15-vuotiaat pojat, Robert Petersen Cup yhteistyössä LoKoKon kanssa Otteluraportti   Lorskan pisteet: Kandén Oliver: 20p Nikander Kaapo: 16p Koivisto Lauri: 14p Mäenpää Jesper: 11p Koivikko Artturi: 6p Nieminen Niko: 0p
More
Posted in U16

Tulokset: U16 65 — Vilpas White 63

Tulos: voitto Sunnuntaina 27.1.2019 klo 17:00 @ Someron monitoimitalo Läntinen II-divisioona Tapahtuma Facebookissa Otteluraportti   Somerolaisten pisteet: Roope Heinonen: 24p Kaapo Nikander: 20p Markus Klemola: 10p Eetu Joutsenneva: 7p Niko Nieminen: 3p Jesper Mäenpää: 2p Erton Bytyqi: - Ilari Heikkonen: -
More
Posted in U16

Tulokset: U16 70 — HNMKY 91

Tulos: tappio Sunnuntaina 20.1.2019 klo 12:30 @ Malmin palloiluhalli 1, Helsinki 15-vuotiaat pojat, Robert Petersen Cup yhteistyössä LoKoKon kanssa Otteluraportti   Lorskan pisteet: Koivisto Lauri: 20p Savo Jussa: 17p Kandén Oliver: 16p Nikander Kaapo: 13p Koivikko Artturi: 2p Mäenpää Jesper: 2p Heinonen Roope: 0p Nieminen Niko: 0p
More
Posted in U16

Tulokset: U16 53 — RaiPS 88

Tulos: tappio Maanantaina 14.1.2019 klo 19:00 @ Friisilän koulu, Raisio Läntinen II-divisioona Otteluraportti   Somerolaisten pisteet: Roope Heinonen: 20p Eetu Joutsenneva: 12p Jesper Mäenpää: 10p Erton Bytyqi: 4p Markus Klemola: 4p Matias Lamppu: 3p
More
Posted in U16